SEO optimalizace webových stránek

 

SEO nebo také optimalizace stránek pro vyhledávače patří k základním úpravám, které vám pomohou s lepšími výsledky v bezplatném vyhledávání. Tedy zvýšením návštěvnosti stránek i navýšením případných konverzí – cílů, které sledujete.

SEO optimalizace webu se v podstatě snaží připravit vaše stránky tak, aby odpovídaly tomu, co lidé vyhledávají a také k lepšímu pochopení obsahu stránek z pohledu vyhledávačů.

Jak postupuji:

 

Fáze č.1

Úvodní konzultace

Na začátku každé spolupráce je důležité si ujasnit, jaký cíl sledujete. Při konzultaci zjišťuji, v jakém stavu jsou stávající stránky, kdo je vaší cílovou skupinou, konkurencí a podrobnosti o nabízených službách či sortimentu.

 

 

Fáze č.2

Analýza klíčových slov

V rámci zpracování analýzy klíčových slov, vyhledávám všechny druhy vhodných výrazů, které tematicky souvisí s obsahem a sortimentem vašich stránek. Při zpracování analýzy KW se může pracovat se stovkami až tisící výrazů z mnoha různých zdrojů.

Výsledná analýza klíčových slov pak obsahuje vybrané výrazy, které jsou kategorizovány pro konkrétní stránky vašeho webu a to jak produktové výrazy tak obsahové. Samozřejmostí jsou informace o hledanosti výrazů, konkurenčnosti, zda už na ně máte nějakou pozici a cílovou stránku.

 

Fáze č.3

Návrh informační struktury

Součástí vypracované analýzy klíčových slov je také návrh vhodné struktury stránek/kategorií vašeho webu.

Při návrhu vycházím z již existující struktury, kterou rozšiřuji či upravuji dle výsledků z analýzy klíčových slov. Vše samozřejmě konzultuji s klientem, aby výsledná informační struktura webu byla, co nejpřesnější.

Chcete vědět, pro koho jsem již SEO optimalizaci stránek prováděl? Prohlédněte si mé reference.

konzultace seo

    Své SEO služby nabízím po celé České republice. Osobně se můžeme potkat v Prostějově, Brně, Praze, Olomouci nebo Kroměříži.

    Martin Dřímal